کره پاستوریزه در شرکت شَکِلّی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، قدمت تولید کره در شرکت شَکِلّی، به سال‌های قبل از ۱۲۸۰ هجری قمری باز می‌گردد. در آن زمان کره‌ های تولید شده در یخچال های طبیعی نگهداری می‌شدند و مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در این صفحه قصد داریم با تاریخچه کره، علی‌ الخصوص کره پاستوریزه شَکِلی بیشتر آشنا شویم.


قدمت استفاده از کره در آسیا به تقریباً ۳۰۰۰ سال قبل در هند بازمی‌گردد. هندی‌ها از کره‌ای به نام کریشنا استفاده می‌کردند که مملو از چاشنی‌ها و ادویه‌های مختلف بود. علاوه بر آن، در روایت های مقدس آمده است که حضرت ابراهیم و سارا به سه فرشته بازدید کننده، به همراه غذاهای مختلف، کره نیز داده‌اند. اگرچه منشا تولید کره مشخص است، اما در متون قدیمی آمده است که عده‌ای از عشایر اولین بار کره را به طور تصادفی، با گره زدن کیسه شیر گوسفند به اسب تولید کردند. این روش که یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ساخت کره است، در ایران و خیلی از کشور‌های دیگر همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد


از قرن ۱۲ میلادی، تجارت کره در سراسر اروپا رونق گرفت و سوابق نشان می‌دهد که بازرگانان اسکاندیناوی به لطف تجارت گسترده کره توانستند بخش عمده‌ای از اقتصاد خود را گسترش دهند. از اهمیت کره در این قسمت، بیان همین مساله کافی است که پادشاه نروژ هر سال به عنوان مالیات یک سطل کره از مردم طلب می‌کرد. در ابتدای قرون وسطی، کره به عنوان منبع تغذیه‌ای ارزان قیمت برای دهقانان و در ادامه به عنوان رژیم غذایی مناسب برای سلامت قلب همگان مورد استفاده قرار می گرفت که منجر به ایجاد فصل جدیدی در تاریخچه کره شد.

about-elements3
about-elements3
about-elements3

امروزه اکثر مردم در سراسر دنیا کره لبنی را به عنوان نوعی چربی حیوانی زرد رنگ یا نسبتا زرد رنگ می شناسند که بطور معمول ازخامه شیر یا دوغ تهیه می گردد. این فراورده ی خوش طعم لبنی سرشار از خاصیت می باشد و مصرف آن خصوصا برای کودکان بسیار مقوی و انرژی بخش می باشد.

about-elements3


کره واقعی، انتخابی خوشمزه برای صبحانه و آشپزی

شَکِلّی کار خود را با راه‌اندازی کارگاه کوچکی در تهران و تولید کره به صورت دستی در بین سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۰ آغاز کرد. با افزایش تقاضا و گسترش کارگاه‌ کوچک و تبدیل آن به یک کارخانه تولیدی، اولین خط بسته‌بندی کره به صورت اتوماتیک راه اندازی شد و تولید کره در استانداردهای ملی و بین‌المللی در اوزان مختلف آغاز گردید. در حال حاضر محصولات شَکِلّی به این شکل تولید می‌شوند:

کره های پاستوریزه کلاسیک با طعم و مزه‌ای خاطره‌انگیز، با بسته‌ بندی و طراحی خاص و ساده، نمادی از قدمت تولید این محصول می‌باشند، و یادآور خاطرات شیرین از گذشته‌های دور تا به امروز هستند.

کره پاستوریزه سنتی شَکِلّی با توجه به اهمیت ذائقه ایرانی تولید شده است. این کره تمامی خصوصیات کره‌های کلاسیک شَکِلّی را دارد و تنها طعم و مزه آن کمی متفاوت است. کره سنتی شَکِلّی با بسته‌بندی و طراحی جدید قابل تهیه می‌باشد.

 
 
10 دی 1400
خامه کره ای

خامه کره ای چیست و چگونه تهیه می گردد؟

خامه کره ای یا باتر کریم (cream butter) یکی از ترکیبات پر کاربرد در قنادی ها برای تهیه روکش، لایه های میانی و یا تزئینات سطح کیک ها و شیرینی ها می باشد. خامه کره ای ترکیبی سبک و پفکی است که می تواند با شکر و یا با مرنگ همراه باشد. آن نوع از باتر کریم که . . .
24 آذر 1400
چرا رنگ کره زرد است؟!

چرا رنگ کره زرد است؟

کره محصول لبنی شناخته شده در سراسر جهان می باشد که حضور آن در اکثر وعده های غذایی نقش پر رنگ و البته دلنشینی دارد، اما آیا تا به حال در خصوص یکی از بارزترین ویژگی های فیزیکی کره یعنی رنگ آن فکر کرده اید؟! اینکه چرا رنگ کره زرد است و گاهی بعضی کره ها پررنگ تر یا کم رنگ تر از بعضی دیگر . . .
20 مهر 1400
باید و نباید های آشپزی با کره حیوانی

باید و نباید های آشپزی با کره حیوانی

کره حیوانی حاوی اسید های چرب فراوانی می باشد و قرار دادن این ترکیبات در معرض حرارت های بالا و طولانی مدت، نظیر فرایند سرخ کردن منجر به اکسید شدن کره و تغیر عطر و طعم آن می گردد و در چنین وضعیتی کره بخش زیادی از خواص اولیه خود را از دست می دهد. لازم به ذکر است که کره در دمای