درباره خامه

خامه یک محصول لبنی است که از شیر خام بعد از فرآیند هموژنیزاسیون گرفته می‌شود. در روش‌هایی که از فرایند هموژنیزاسیون استفاده نمی‌شود، خامه بعد از مدتی بر روی شیر تشکیل می‌شود. خامه در طیف وسیعی از غذاها و دسر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، خامه یکی از گزینه‌های مورد علاقه در وعده صبحانه می‌باشد.

خامه به صورت مزه‌دار شده و مخلوط با دیگر خوراکی‌ها مانند شکلات یا میوه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

parallax background

خامه کاکائویی

خامه کاکائویی شَکِلّی انتخابی خوشمزه و خوش طعم : خامه کاکائویی ترکیبی خوش مزه و خوش رنگ از خامه و پودر کاکائو می‌باشد. این ترکیب به دلیل طعم خوبی که دارد فوق العاده دوست داشتی است. خامه کاکائویی یکی از انتخاب‌های جذاب برای صبحانه یا میان وعده در هر سنی می باشد، از میل کردن آن همراه با نان تا مخلوط کردن در شیک های صبحانه و میان وعده و انواع ترکیبات غذایی که آنها را خوشمزه تر می کند.

parallax background

خامه ساده

خامه ساده شَکِلّی انتخابی مناسب برای افرادی است که به دنبال کسب تجربه های جدید در طعم و رنگ خامه هستند، و دوست دارند مزه خامه را بدون هیچ ترکیب دیگری یا با ترکیب دلخواه خود احساس کنند.

parallax background

خامه عسلی

خامه عسلی شَکِلّی، مناسب برای افرادی است که دوست دارند روز خود را با شیرینی عسل آغاز کنند. ترکیبی جادویی از عسل و خامه خوشمزه برای صبحانه که مورد پسند همه می‌باشد. خامه عسلی شَکِلّی با اضافه کردن عسل خالص شَکِلّی به آن درست شده است و" نه گفتن" به خامه عسلی، در صبحگاه بسیار دشوار است!

parallax background

خامه قنادی

خامه قنادی شَکِلّی مناسب برای افرادی است که تمایل دارند در منزل هنر قنادی و شیرینی‌پزی خود را محک بزنند و از آن نهایت لذت را ببرند. این محصول به شما اجازه می‌دهد که خلاقیتتان را در کسب و کار و یا منزل امتحان کنید و خانواده خود را با شیرینی و کیک‌های خوشمزه شگفت‌زده کنید.

 

خامه

نام محصول وزن بسته بندی شرایط نگهداری بهترین زمان مصرف
خامه ساده۱۰۰گرمیظرف پلی استایرنیدر یخچال نگهداری شود۷روز
خامه عسلی۱۰روز
خامه کاکائویی
خامه قنادی۵کیلوییکیسه پلی اتیلنیدر دمای انجماد نگهداری شود۶ماه
 

طعم واقعی خامه را با شَکِلّی تجربه کنید


۸ آبان, ۱۳۹۹
خامه-قنادی-شَکِلّی

خامه قنادی شَکِلّی

خامه ی قنادی شَکِلّی محصولی خوش طعم با بافتی لطیف و عامل اصلی خوشمزگی و دلنشینی بسیاری از شیرینی ها، دسر ها، کیک ها و بستنی ها می باشد. این محصول کاربردی نوعی خامه پوک شده . . .
۱۷ شهریور, ۱۳۹۹
flavored-cream

انواع خامه های طعم دار

خامه یکی از فراورده های چرب لبنی می باشد که بر حسب درصد چربی به سه دسته ی کم چرب، نیم چرب و پر چرب تقسیم بندی می شود. بطور معمول مقدار چربی در خامه ساده ۳۰ درصد می باشد. فرایند تولید خامه بسیار ساده است به این صورت که در خط تولید . . .
۳ دی, ۱۳۹۸
خامه | cream

تاریخچه خامه و مزیت‌های آن

خامه به عنوان یکی از وعده‌های غذایی صبحانه و دسر مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاستگاه این ماده غذایی لذیذ و خوشمزه مربوط به کشورهای آسیای مرکزی همچون آذربایجان، ترکیه، مقدونیه، عراق و ایران است . . .